Vstupenky kupujte zde  

Biografie


TOMÁŠ KUČEROVSKÝ (komiksový scénárista a výtvarník; Česko)


Účast hosta: všechny dny


Tomáš Kučerovský se narodil v Brně, v r. 2001 absolvoval fakultu architektury brněnského VUT, v letech 1997 – 2003 pracoval jako hlavní grafik pro herní vývojářskou společnost Altar Interactive, od r. 2003 na volné noze. Zabývá se časopiseckou, novinovou a knižní ilustrací, komiksy, návrhy knižních obálek, ilustracemi deskových her, reklamními ilustracemi a storyboardy, sketchnotingem, whiteboard animacemi a videi. Od roku 2000 spoluvydává komiksový časopis Aargh!, spoluzakladatel vydavatelství Analphabet books.
Jeho komiksy se objevily v antologiích Aargh, Generace nula, ČVUTIX, Inseminátor, Ještě jsme ve válce, Totální nasazení, Nové příběhy Rychlých šípů a dalších.
Ilustroval knihy pro vydavatelství Albatros, Argo, Straky na vrbě, Paseka, Triton a další, pracoval pro Heineken, Telefonica O2, Vodafone, Autodesk, Sony music, X production, Nadaci Partnerství, Post Bellum, Hadivadlo, kreslil novinové stripy a ilustrace pro Deník, Hospodářské noviny, Nový prostor, podílel se celkem na devíti počítačových a jedenácti deskových hrách (včetně populárních Krycích jmen - Codenames). Jeho komiksy se objevily v několika mezinárodních antologiích (Polsko, Makedonie, Itálie, Japonsko, Singapur, Belgie, Korea).
V roce 2006 se účastnil mezinárodního komiksového workshopu v Singapuru, pořádaného nadací ASEF, v r. 2012 rezidenčního komiksového pobytu v Bruselu, jako host se zúčastnil komiksových festivalů v Soulu, Haarlemu, Petrohradě, Lodzi, Kendalu, Londýně, Moskvě, Bukurešti a Bergenu.
Účast na více než 30 výstavách u nás i v zahraničí (Slovensko, Polsko, Makedonie, Itálie, Rumunsko, Francie, Rusko, Singapur, Korea, Nizozemí, Belgie)
V roce 2012 mu vyšla u vydavatelství Analphabet books komiksová monografie ZOOOM.