Vstupenky kupujte zde  

Biografie


SESTRY JANČOVÉ (komiksová scénáristka a výtvarnice; Slovensko)


Účast hosta: všechny dnyIva a Zuzka Jančové jsou sestry, které se narodily na severu Slovenska. Obě vystudovaly marketing a roku 2018 se začaly věnovat tvorbě komiksů. Zuzka kreslí komiksy a Iva k nim píše scénáře. Kladné ohlasy na internetu ohledně jejich prvního komiksu s názvem PETER: SKÚŠKA je motivoval pokračovat v této oblasti.

Dnes mají na kontě sedm komiksů a spolupracují s různými společnostmi. V jejich komiksech se vždy vyskytuje společenské téma jako například ekologie, diskriminace, demokracie a podobně. V nejnovějším komiksu EXTRALIGA, který vzniknul v roce 2022 ve spolupráci se společností TIPOS, rozebraly hodnoty ve sportu jako je respekt k soupeři, rovnost šancí a fair-play. Tyto hodnoty zakomponovaly do komiksu EXTRALIGA, který vyprávěl o spojení sportů a e-sportů.

Inspiraci čerpají v komiksů, knih, filmů, seriálu, ale také ze skutečného světa. Obě obdivují tvorbu Marvel, ale i DC. Zuzka je samouk a kreslit komiksy se naučila díky Youtube a zdrojům na internetu. Iva píše a všechno co zná se naučila z knih, komiksů a filmových efektů.