Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

MICHAEL SHANKS (herec; Kanada)


Účast hosta: oba dnyMichael Shanks je kanadský herec, spisovatel a režisér. Po ukončení vysoké školy cestoval do Ontaria v Kanadě, kde strávil dvě sezóny v proslulém Stratford Shakespeare Festival. Zde si zahrál si v divadelních představeních jako například Amadeus, Macbeth, Veselé paničky windsorské a další.

Proslavil se především rolí Daniela Jacksona v military scifi seriálu HVĚZDNÁ BRÁNA. Právě za tuto roli si Shanks během několika let vysloužil množství nominací na nejrůznější herecká ocenění. Namátkou v roce 2004 vyhrál cenu LEO za “Nejlepší herecký výkon v hlavní mužské roli” a byl také navržen na cenu Saturn. Shanks se během natáčení Hvězdné brány postavil také za kameru a jeho režijním debutem se stala epizoda “V dvojím ohrožení” ve 4 sérii. Během natáčení 7 série společně s Damianem Kindlerem napsal epizodu “Evoluce”.

Kromě Hvězdné brány se se Shanks objevil v dalším množství televizních seriálů. Jako Daniel Jackson si zahrál v HVĚZDNÁ BRÁNA: ATLANTIDA a HVĚZDNÁ BRÁNA: HLUBOKÝ VESMÍR. Zahrál si také v seriálech jako ANDROMEDA, SMALLVILLE, KRAJNÍ MEZE, HIGHLANDER, 24 HODIN, HEURÉKA – MĚSTO DIVŮ, SVATYNĚ, LOVCI DUCHŮ, PŮJČOVNA MASA, PROJEKT MODRÁ KNIHA, NEMOCNICE HOPE a další.

Zahrál si po boku Williama H. Macyho a Helen Mirrenové roli Johna Bradyho v Emmy oceněném dramatickém televizním snímku OD DVEŘÍ KE DVEŘÍM. Společně s Rutgerem Hauerem si zahrál ve snímku VOLÁNÍ DIVOČINY.