Vstupenky kupujte zde  

Biografie


KLÁRA SMOLÍKOVÁ (komiksová scénáristka; Česko)


Účast hosta: všechny dnyKlára psala komiksy pro časopisy Mateřídouška, Čtyřlístek, Sluníčko či Tečka. Aktuálně připravuje s výtvarnicí Ester Kuchynkovou komiks do Ahoj divočino.

Mnohé původně v časopisech publikované komiksy vyšly posléze knižně: MORČATA V AKCI, MEDVÍDEK LUP A JEHO KAMARÁDI, NA HRADĚ BRADĚ nebo VIKTORKA A VESMÍRNÁ DOBRODRUŽSTVÍ, za kterou s kreslířem Honzou Smolíkem dostali Zlatou stuhu za nejlepší komiks pro děti.

Další Zlatou stuhu obdržela za knihu S KOMENSKÝM DO KOMIKSU, která obsahuje komiksy vytvořené pro Národní pedagogické muzeum a kreslené Lukášem Fibrichem.

Komiksové stránky tvoří důležitou součást mnohých jejích knih. S Vojtou Šedou spolupracovala na knihách SPOLKLA MĚ KNIHOVNA a POZOR, V KNIHOVNĚ JE KOCOUR!, s Kačkou Illnerovou na publikaci NEČTU! POSLOUCHÁM. Nejnověji propojila fotokomiksy s příběhem DUBÁNEK A NOČNÍ BOUŘE, kterou nafotil Petr Václavek.

Sestavila osm čísel komiksové revue BUBLIFUK. Vede komiksové tvůrčí dílny, pro učitele napsala o komiksu dvě publikace: JAK VYZRÁT NA KOMIKS a MLUVÍME V BUBLINÁCH.