Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

VLADIMÍR KRATINA (herec; Česko)


Účast hosta: sobota 21. října 2023Vladimír Kratina je český herec, zpěvák, písničkář a producent.

Po absolutoriu gymnázia v Ostravě se nejprve vyučil fotografem, teprve poté šel studovat na pražskou DAMU, kterou absolvoval v roce 1975. Během svého profesního života jako herec postupně působil v několika divadlech: královéhradeckém Divadle Vítězného února, ústeckém Činoherním studiu, zájezdovém divadle Dílna 24, pražské Ypsilonce a nakonec v Činoherním klubu. Hostoval i v Národním divadle.

Mužný zjev Vladimíra Kratiny jej předurčil k rolím drsných a statných chlapů, takové postavy ztvárňuje nejen na jevišti, ale také před kamerou.

Do filmu vstoupil ještě za studií na DAMU. Po několika menších rolích zaujal hlavní postavou Tadeáše Falka v syrovém filmu KŘEHKÉ VZTAHY režiséra Juraje Herze. Za tento film dostal také dvě ceny na domácích festivalech. Zaujal i další hlavní rolí ve snímku VŠECHNO NEBO NIC. Ovšem nejvíce se zapsal do paměti diváků jako "Drtikol" v snímku PRÁZDNINY PRO PSA. V televizi jsme jej mohli vidět v pohádkách, v seriálech PAN TAU a NÁVŠTĚVNÍCI, v poslední době v seriálech MÍSTO V ŽIVOTĚ, SOUKROMÉ PASTI, LETIŠTĚ...

Ve své produkční práci mimo jiné produkoval muzikál na ledě MRAZÍK.

Méně už je známo, že se jedná také o výrazného a originálního folkového a countryového zpěváka i písničkáře.