Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

MIROSLAV TÁBORSKÝ (herec; Česko)


Účast hosta: sobota 22. 10. 2022Miroslav Táborský je český herec, dabér a komik. Po studiu Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v roce 1987 absolvoval pražskou DAMU a poté nastoupil do prvního angažmá v kladenském divadle. Později hrál v Divadle E. F. Buriana, Studiu GAG Borise Hybnera, Divadle pod Palmovkou a v Labyrintu. Od roku 1996 působí v angažmá v Divadle v Dlouhé (viz slavná role Jindřicha v Konci masopustu, za kterou získal v roce 1997 prestižní Cenu Alfréda Radoka za mužský herecký výkon roku). Dále rovněž vystupuje v Divadle Járy Cimrmana.

Fanoušci fantastiky oceňují Táborského role ve hrách Divadla v Dlouhé SOUDNÉ SESTRY a MAŠKARÁDA cyklu Úžasná Zeměplocha od Terry Pratchetta.

Často pracuje ve filmu a televizi. Natáčí také pro zahraniční produkce, kde se objevil v projektech jako DUNA, DĚTI PLANETY DUNA, BÍDNÍCI, EUROTRIP, KLETBA BRATŘÍ GRIMMŮ atd. Za postavu tlumočníka ve španělské tragikomedii Fernanda Trueby DÍVKA TVÝCH SNŮ byl v roce 1999 oceněn Goyovou cenou v kategorii Objev roku.

Z množství českých filmů, v kterých si Miroslav Táborský zahrál, můžeme jmenovat např. ČERNÍ BARONI, LOTRANDO A ZUBEJDA, KOLJA, TMAVOMODRÝ SVĚT, VRATNÉ LAHVE, BOBULE, JAK SI NEVZÍT PRINCEZNU atd. U diváků je populární i díky televizním seriálům, např. ČETNICKÉ HUMORESKY, MÍSTO NAHOŘE, VINAŘI či právě vznikající PÁLAVA.

Daboval také Lorda Voldemorta ve filmech série HARRY POTTER.