Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

LEXA DOIG (herečka; Kanada)


Účast hosta: oba dnyLexa Doig je kanadská herečka. Už když jí bylo 16 let, tak dostala od agenta nabídku na zastupování a objevila se v množství modelingových projektů. Aby se mohla věnovat hraní, tak se rozhodla nedokončit poslední ročník střední školy. Během konkurzů na televizní a filmové role pracovala na divadelních inscenacích Romeo a Julie a Arzén a staré krajky.

Je dobře známá díky titulní roli ve sci-fi televizním seriálu Gene Roddenberryho ANDROMEDA, kde v letech 2000 až 2005 ztvárnila počítač lodi Andromeda stoupající ve třech postavách – jako výkonnou AI lodi na obrazovce, jako hologram AI, a jako Rommie – android avatar AI.

V roce 2001 ztvárnila hlavní ženskou roli Dr. Rowan LaFontaine v hororovém filmu JASON X, desátém pokračování filmové série Pátek třináctého.

Opakovaně se objevovala jako Dr. Carolyn Lam v 11 epizodách deváté a desáté série seriálu HVĚZDNÁ BRÁNA (v letech 2005–2007). V roce 2017 Doig hrála roli Talie al Ghul v páté sérii seriálu ARROW.

Lexa se objevila také v dalších televizních seriálech jako například SMALLVILLE, V, CONTINUUM, HEURÉKA – MĚSTO DIVŮ, LOVCI DUCHŮ, 4400, CHUCKY atd.

Je vdaná a se svou rodinou žije v Kanadě.