Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

DEAN CAIN (herec; USA)


Účast hosta: oba dnyDean Cain je americký herec. Cain navštěvoval střední školu Santa Monica, kde exceloval ve sportu. Mezi jeho spolužáky patřili Charlie Sheen a Rob Lowe. Charlie Sheen hrál ve stejném baseballovém týmu jako Cain. Cain maturoval v roce 1984 a studoval na Princetonské univerzitě, kde hrál v univerzitním fotbalovém týmu a nastavil také sportovní rekord Princetonu. Po absolvování podepsal Cain smlouvu jako volný hráč u týmu NFL Buffalo Bills, ale zranění kolena během tréninkového kempu předčasně ukončilo jeho fotbalovou kariéru.

Cain se vrátil k psaní scénářů a poté k herectví. Natáčel desítky reklam, včetně reklamy s volejbalovou tématikou pro Kellogg's Frosted Flakes, a objevil se v populárních televizních seriálech jako BEVERLY HILLS 90210.

V roce 1993 přijal Cain svou dosud největší roli, a to jako Superman v televizním seriálu SUPERMAN. V době největší popularity měl program průměrnou sledovanost 15 milionů diváků na epizodu.

V roce 1998 založil Cain produkční společnost Angry Dragon Entertainment, která produkovala televizní seriál RIPLEYHO VĚŘTE NEVĚŘTE!

Cain se vrátil do DC franšízy v epizodě sedmé řady seriálu SMALLVILLE, kde ztvárnil nesmrtelného Dr. Curtise Knoxe, a také v seriálu SUPERGIRL, kde si několika epizodách zahrál adoptivního otce hlavní postavy, Jeremiaha Danverse.