Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

IVANA ANDRLOVÁ (herečka; Česko)


Účast hosta: neděle 22. října 2023Ivana Andrlová je česká herečka a zpěvačka. Po studiu na Pražské konzervatoři hrála v Divadle Jiřího Wolkera (dnešní Divadlo v Dlouhé). Od 90. let 20. století střídavě působila v různých pražských hereckých souborech.

Do širší divácké povědomosti vstoupila rolí Alenky ve volné televizní trilogii PODNÁJEMNÍCI, OTEC NEBO BRATR a DOPIS PSANÝ ŠPANĚLSKY režiséra Františka Filipa. K jejím dalším význačným rolím patří Liduška, dcera majora Zemana v seriálu 30 PŘÍPADŮ MAJORA ZEMANA.

Tyto role jí otevřely cestu do světa pohádek, kde se po více než dekádu stala výraznou představitelkou chytrých a inteligentních princezen. Namátkou PRINC A VEČERNICE, PRINCOVÉ JSOU NA DRAKA, ZA HUMNY JE DRAK, CO TAKHLE SVATBA, PRINCI?, O ZRZAVÉ ANDULE.

Od poloviny 70. do konce 80. let byla jednou z nejčastěji obsazovaných hereček jak v televizních filmech a inscenacích, tak i ve filmu. V tomto období byla typickou filmovou představitelkou dospívající dívky a kladné hrdinky a v této poloze ztvárnila mnoho rolí. ZRALÉ VÍNO, VÍTR V KAPSE, DOBRÁ VODA, LÉTAJÍCÍ ČESTMÍR, CHLAPCI A CHLAPI a další.

Svou stopu zanechala také v dabingu, kde uplatnila svůj jemný podmanivý hlasový projev. Za dabování hlavní postavy Ally McBealové ve stejnojmenném seriálu získala prestižní ocenění Františka Filipovského.