Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

JAN ČENSKÝ (herec; Česko)


Účast hosta: neděle 22. října 2023Jan Čenský je český herec, dabér a moderátor. V dětství chodil do Chlapeckého sboru Pražského mužského sboru FOK, který vedla dr. Blanka Kulínská. Později se učil knihařem v pražské pobočce kolínských tiskáren a večerně absolvoval Lidovou konzervatoř pro pracující, kde se připravil na zkoušky na Státní konzervatoř. Byl přijat a vystudoval obor hudebně dramatický na Státní konzervatoři v Praze. Po vojně nejdříve nastoupil do divadla S. K. Neumanna v Libni (od 27. září 1990 Divadlo Pod Palmovkou), které v tu dobu však z důvodu rekonstrukce hlavní budovy hrálo v Klicperově divadle v Kobylisích. V roce 1990 se stal členem černého Divadla Ta Fantastika. Od roku 1995 je členem kočovné herecké společnosti, respektive zájezdového divadla Václava Hanzlíčka (Agentura Harlekýn).

Tento etalon představitelů řady televizních princů a králů již od mládí hraje i komediální a vážné dramatické role. Mezi jeho nejznámější pohádky patří PRINCOVÉ JSOU NA DRAKA, O PRINCEZNĚ, KTERÁ RÁČKOVALA, KOLOBĚŽKA PRVNÍ a O ZRZAVÉ ANDULE.

Od roku 1990 vystupuje také jako moderátor různých společenských akcí. Naopak jako soutěžící se v roce 2006 zúčastnil prvního ročníku televizní taneční soutěže StarDance …když hvězdy tančí.

Od roku 2010 se také objevuje v populárním seriálu ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ, kde ztvárňuje postavu primáře chirurgie MUDr. Davida Suchého.

Věnuje se i dabingu (např. v seriálu ODPADLÍK namluvil hlavního hrdinu Rena Rainese v podání Lorenza Lamase). Působí jako lektor herectví a rétoriky.