Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

JOHN DE LANCIE (herec; USA)


Účast hosta: oba dnyJohn de Lancie je americký herec, režisér, producent, hudebník a námořník. Narodil se ve Philadelphii v Pensylvánii.

Od roku 1982 do roku 1986 De Lancie hrál Eugena Bradforda v nekonečném seriálu TAK JDE ČAS. V roce 1988 hrál vraha Matthewa Drakea v premiérové epizodě obnoveného seriálu NULOVÁ ŠANCE. Opakovaně se objevoval jako plukovník NID Frank Simmons v seriálu HVĚZDNÁ BRÁNA. Objevil se také jako strýc Beky Valentinové, Sid, v seriálu ANDROMEDA.

Zahrál si v mnoha dalších televizních seriálech jako MACGYVER, ČARODĚJKY, ZÁPADNÍ KŘÍDLO, BATTLESTAR GALACTICA (1978) a další. Jako Donald Margolis se objevil v seriálu PERNÍKOVÝ TÁTA.

De Lancie je nejznámější jako ikonický a všemocný Q v seriálech ze světa STAR TREK. Také je jednou z mála postav, která se objevila v pěti různých seriálech této franšízy. De Lancie se nedávno vrátil do světa Star Treku jako hlavní postava ve druhé sezóně seriálu PICARD.

Je také dobře známý pro své hlasové role v hrách a animovaných seriálech. Kromě franšízy Star Trek propůjčil hlas postavě Alaraka ve hrách STARCRAFT II a HEROES OF THE STORM, Antonio Malochio ve hře INTERSTATE '76, andělovi Triasovi ve videohře PLANESCAPE: TORMENT a Dr. Death ve hře OUTLAWS. Je hlasem Discorda v animovaném seriálu MŮJ MALÝ PONY: PŘÁTELSTVÍ JE MAGICKÉ.