Vstupenky kupujte zde  

Často kladené otázky


Odpovědi na nejčastější otázky. Pošlete nám na info@comiccon.cz svůj dotaz, odpovíme vám a pokud bude zajímat více lidí, přidáme sem.

Comic-Con Junior je festival popkultury po vzoru Comic-Conů po celém světě a zejména podle vzoru Comic-Conu Prague, jen s rozšířením programu pro děti a náctileté.
Přináší pestrý program zejména pro fanoušky sci-fi a fantasy ve hrách, filmech a seriálech, anime a comicsu, knihách, hudbě a kostýmech atd. V programu jsou besedy, fotografování a autogramiády zahraničních a domácích herců, comicsových autorů, youtuberů, spisovatelů a dalších umělců a známých osobností a odborníků. Dále hraní videoher a společenských her a turnaje v nich, soutěže, workshopy, přednášky, prezentace, výstavy, prodej fanouškovského zboží…
První Comic-Con Prague se konal v O2 universu, novém kongresovém centru v Praze, ve dnech 7.-9. 2. 2020. Návštěvnost byla 23.000 účastníků. Druhý Comic-Con Prague proběhl po dvou přesunech termínu ve dnech 15.-17.10.2021 s návštěvností 18.500 účastníků. Třetí Comic-Con Prague proběhl po jednom přesunu 22.-24.4.2022 se stejnou návštěvností. Comic-Con Prague 2023 proběhl 14.-16.4. s návštěvností skoro 22.000.
První Comic-Con Junior proběhl 22.-23.10.2022 v pavilonu E brněnského Výstaviště s návštěvností 10.000.
Comic-Con Junior pořádá Comic-Con Prague s.r.o., za kterým stojí tým neziskového spolku SFK Avalon, organizující Festival Fantazie, PragoFFest a další festivaly popkultury, společně s Active Radio a.s. a jeho týmem No Limits, který organizuje stovky různých akcí ročně.
Vstupenky zůstávají v platnosti na stejné dny v novém termínu (sobotní na sobotu atd.). Změna termínu či místa není důvodem k jejich vrácení, v souladu s platnými zákonnými pravidly prodeje vstupenek.
Pokud by byl aktuální Comic-Con Junior zcela zrušen bez náhrady, vstupné vám bude vráceno po nezbytné době pro administraci. Tento scénář je nepravděpodobný, vždy se budeme snažit, aby fanoušci nepřišli o zážitek a budeme hledat jiný termín.
Vstupenku lze koupit v předprodeji v síti Ticketstream (na pobočkách nebo online) nebo na místě.
Počet vstupenek je omezen, na místě mohou být vyprodány.
Vstupenku lze koupit na jednotlivé dny nebo VIP vstupenku na oba. Cena vstupenek začíná v předprodeji do 30.6. na 690 Kč za neděli, 890 Kč za sobotu a postupně v čase roste. Cena VIP vstupenky je 3990 a je na oba dny a po celou dobu předprodeje stejná.
Děti od 0 do 4 let včetně mají vstupné zdarma, děti od 5 do 11 let včetně mají vstupné poloviční. Při požadavku na kontrolu u vstupu je nutné prokázat věk dítěte.
Lze zakoupit i rodinnou zvýhodněnou vstupenku pro 2+2 nebo 1+3.
ZTP/P osoby mají vstupné poloviční. Nárok na slevu prokáží ukázáním průkazu ZTP/P na místě.
V ceně vstupenky je zahrnut přístup na program včetně besed s hosty, na výstavy, k většině atrakcí (u některých je omezený počet míst, někde je nutné čekat nebo se registrovat předem na konkrétní čas) a do všech heren.
Na některé turnaje nebo atrakce může být stanoveno startovné nebo vstupné.
V ceně vstupenky není zahrnuta šatna, vstup do zóny fotografování s hosty a jejich podepisování, fotografie a podpisy hostů, setkání s hosty.
Máte právo na přednostní vstup do budovy, rezervovaná místa v předních řadách sálů E1 a E2 (ne jiných), do času 5 minut před zahájením každého pořadu.
Přednostní přístup k nákupu merchandisingu Comic-Conu Junior. Přednostní přístup na fotografování a podepisování s hosty v rámci vybraného časového slotu.
Máte vyhrazenou VIP zónu a šatnou zdarma.
Obdržíte VIP tašku s merchandisingem a dárky na stánku prodeje merchandisingu Comic-Conu Junior.
Ano, je možné vstupenky koupit jako dar někomu, vstupenky nejsou na konkrétní osoby.
Neoficiální předání či prodej vstupenky někomu jinému jsou možné. Ovšem s rizikem pro nakupujícího - původní majitel nemusí poslat vstupenku po zaplacení nebo její kód může využít pro vstup před nakupujícím, takže nakupující nebude mít přístup na festival.
Pořadatel ani Ticketstream nenesou žádnou zodpovědnost za takto nakoupené vstupenky.
Není to nutné, ale je to dobré pro zvýšení vaší jistoty (kdyby vám mobil přestal fungovat, byl problém s přečtením z něj apod.). Kód vstupenky lze mít i vyfotografovaný.
Kód vstupenky bude naskenován při vstupu na festival. Pozor: kód lze naskenovat pouze jednou, skenováním je vstupenka znehodnocena a nelze ji použít znovu.
Pro opětovný vstup v rámci jednoho dne je nutné si před odchodem z budovy vyžádat razítko na ruku. Možnost návratu do budovy končí 1,5 hodiny před koncem.
Prosím, zdržte se zveřejnění vaší vstupenky online před akcí. Kód = vstupenka, zveřejněním kódu darujete vstupenku prvnímu, kdo s kódem přijde.
Na každý den je jedna vstupenka (s výjimkou dvoudenní VIP).
Samostatný vchod je určen pro vstup ZTP/P, držitele VIP vstupenek a cosplayeři, jejichž zavazadla, kostýmy, součásti kostýmů nesplňují pravidla pro zakázané předměty.
Samostatný vchod mají k dispozici pořadatelé, prodejci, partneři, účinkující, hosté, novináři.
Ano, je to podmínka BVV, Ticketstreamu i nás jako pořadatele. Na požádání se jí musíte prokázat pořadateli nebo pracovníkovi Ticketstreamu.
Zakoupené vstupenky včetně VIP, poukázky na fotografování, autogramiády apod. jsou NEVRATNÉ dle zákonné úpravy a stanovených pravidel prodeje pro vstupenky na kulturní akce.
V případě zrušení účasti hosta nevzniká nárok na vrácení vstupného a VIP vstupenek. Peníze za zakoupené poukázky na autogram a fotografování s hostem budou vráceny po nezbytné době na administraci.
V případě nedodržení podmínek pro vstup do budovy (včetně aktuálních anti-covid opatření státu) nevzniká nárok na vrácení peněz.
Špičkoví a hodně známí herci buď na cony vůbec nejezdí nebo si velmi vybírají kam jet a za jednodenní účast účtují částky v miliónech Kč. Běžně miliónových částek dosahují i požadavky hlavních hvězd oblíbených aktuálních seriálů. Fotografie i podpis by stála deset tisíc Kč i víc. Cena (kromě jiného, ale pro jednoduchost) vychází z nákladů, rozpočtením na počet fotografií a podpisů, které se reálně dají stihnout ve standardní pracovní době. V ČR je jen málo lidí, kteří by za fotografii nebo podpis tak vysokou částku zaplatili, takže od určité výše požadavků agentů herců ztrácí smysl i jen uvažovat o pozvání herce.
Věřte, že výběr hostů a jednání s agenty je velmi náročná práce, věřte, že děláme víc, než maximum, a právě díky tomu se nám podařilo domluvit i hosty, které by si jinak Comic-Con v malé ČR nemohl dovolit.
Odměna za účast na conech je standardní součástí příjmů herců. Je to práce jako každá jiná, trvá několik dní (je nutné započítat celý čas strávený mimo domov). Odměny jsou u známějších herců poměrně vysoké, jsou to tisíce až běžně desetitisíce, nejznámější herci žádají statisíce dolarů, euro, liber.
Fotografie a podpisy nelze poskytovat zdarma, zájem by převýšil technické a časové možnosti. Náklady na hosty nelze pokrýt jenom ze vstupného.
Inkasované peníze za profesionální fotografie a podpisy herců pokrývají pořadateli jen ČÁST nákladů. Náklady pořadatele: odměny hercům a jejich agentům, letenky a pozemní doprava, ubytování, diety, u známějších herců i náklady účasti jejich agentů, technické zajištění zázemí, besed, focení a podepisování, personál, který se o to stará, propagace a další spojené náklady...
Fotografování s hostem a/nebo studiovou fotografii hosta a/nebo jeho podpis si zakoupíte předem nebo na místě v e-shopu Comic-Conu Junior. Po zaplacení vám přijde unikátní kód.
Týden před začátkem festivalu nebo na místě zadáte unikátní kód do stejného e-shopu a vyberete si konkrétní čas fotografování/podepisování z dostupných možností. To platí i pro VIP účastníky.
Ve vybraném čase se dostavíte do foto/podpisové zóny v 1. patře, prokážete se druhým unikátním kódem získaným při výběru času a získáte fotografii (do 30 vteřin po vyfotografování) nebo podpis.
Pokud vám nepřijde potvrzení o nákupu, kód apod., je nutné to VČAS řešit na shop@comiccon.cz, ne ve zprávách na FB apod.
U vstupu do fotoprostoru si odložíte zavazadlo/mobil apod., vydezinfikujete ruce, na pokyn obsluhy přistoupíte k herci, pozdravíte se, postavíte do pozice (běžné společenské nebo speciální, pokud ji herec akceptuje). Vyfotí vás profesionální fotograf, zkontroluje na obrazovce výsledek a pošle do tisku. Mezitím se rozloučíte, vezmete si své věci a venku si pár desítek vteřin počkáte na vytištěnou fotografii rozměru 20x30 cm. Kód v jejím rohu vám pak po určité době po conu umožní si stáhnout digitální kopii.
Jedna poukázka na focení je pro jednu až dvě osoby. Více osob = více poukázek.
Nestihnutím fotografování nebo podepisování ve vybraném čase ztrácíte nárok na získání fotografie nebo podpisu. Ale poproste obsluhu ve fotografické a podpisové zóně o náhradní čas, pokusí se vám vyhovět, pokud je to možné.
Jeden poukaz na fotografii je pro jednu nebo dvě osoby (včetně dětí).
Pro fotografii s více osobami najednou je nutné zakoupit příslušný počet poukazů.
Počet tištěných fotografií se rovná počtu poukazů.
Pokud některý z hereckých hostů nedorazí z jakýchkoliv důvodů na aktuální Comic-Con, budeme automaticky vracet platby za fotografie a podpisy s ním po době nezbytné na administraci.
Nehereckých hostů se to netýká, protože s nimi neprodáváme fotografování a podepisování, u nich není co vracet.
Při případné změně termínu Comic-Conu Junior uděláme vše pro to, aby v seznamu hostů došlo k co nejméně změnám. Samozřejmě bude záviset na konkrétní situaci každého hosta, ale věříme, že změny budou minimální.
Při případné změně termínu Comic-Conu Junior vracíme automaticky peníze v plné výši za zakoupené fotografování a podepisování s hereckými hosty, po době nutné na administraci.
Napište prosím na junior@comiccon.cz následující informace: jméno a příjmení, téma a formát pořadu (přednáška, soutěž, beseda, workshop...), vaše zkušenosti s přednášením. Předáme vedoucím příslušné programové linie podle tématu pořadu. Vedoucí programové linie se vám ozve a domluví se s vámi, zda přednášku zařadí a na kdy, informuje vás o podmínkách.
Program má finální uzávěrku měsíc před akcí, ale je lepší nabídnout pořad co nejdříve, zvýší se tím šance na zařazení.
Program včetně popisů pořadů najdete v aplikaci Comic-Con Czech pro mobilní telefony a na webu v sekci Program TÝDEN PŘED FESTIVALEM (v elektronické verzi i verzi pro tisk).
Program každého sálu se zobrazuje na obrazovce nebo nástěnce před ním.
Program je vytištěn na informační ploše festivalu.
Přístup je na všechny pořady, kde je volné místo, i v průběhu pořadů (ovšem za podmínky nerušení ostatních účastníků a autorů pořadů). Obsazení sálů určuje organizátor.
V hlavních sálech E1 a E2 uvolní organizátor neobsazená VIP místa 5 minut před zahájením pořadu pro všechny ostatní účastníky.
Na některé atrakce je přístup jen po předchozí registraci na konkrétní čas, na některé jen s čekáním.
Vyklízení místností mezi pořady neplánujeme, ale přistoupíme k němu v případě nutnosti v průběhu festivalu.
Každá fanouškovská programová linie má své vedoucí, většinou tři, jsou označeni visačkou Vedoucí programové linie.
Máte-li dotaz k programu, využijte především program zveřejněný před vstupem do sálu či na internetu, nerušte prosím průběh programu.
Hlavní pódia mají profesionální stage managery. Stage manager je k dispozici pouze hostům, moderátorům apod. Dotazy k programu na hlavních pódiích směřujte proto prosím na recepci Comic-Conu Junior. Účastníkům pomohou organizátoři v žlutých tričkách ORGANIZER u vstupu do hlavních sálů.
Pořady se zahraničními hosty v sále E1 budou v angličtině. Pořady se všemi zahraničními hosty budou stručně tlumočeny přímo z pódia.
Filmy budou v originále s českými titulky. Většina videoher je v angličtině.
V ostatních sálech budou pořady v češtině, výjimečně ve slovenštině.
Kvůli vysokým finanční nárokům tlumočení a omezenému rozpočtu Comic-Conu Junior nezřizujeme službu tlumočení do sluchátek. Ale všechny pořady se zahraničními hosty budou stručně tlumočené přímo z pódia.
Artist Alley je místem pro drobný prodej uměleckého zboží, fanouškovského zboží, upomínkových předmětů, fototisků s podpisy apod. Vhodné pro cosplayery, výtvarníky, drobné výrobce šperků, spisovatele, odprodej přebytků z vlastních sbírek apod.
Je zakázáno prodávat zde zboží, které je v rozporu s autorskými právy nebo průmyslově vyráběné zboží.
Comic-Con Junior probíhá v pavilonu E, Výstaviště Brno, Výstaviště 405/1, 603 00 Brno.
Lze využít několik možností dopravy a parkování, podrobně najdete v sekci Informace, podsekci Doprava. Doporučujeme ale využít městskou hromadnou dopravu, s ohledem na stavební práce v okolí Výstaviště.
V sobotu od 9 do 21 hodin
V neděli od 9 do 18 hodin.
Program v hernách začíná hned po otevření, v sálech hodinu po otevření.
Program v sálech končí hodinu před zavřením, v hernách půl hodiny před zavřením.
Akce je svým programem i organizací určena dětem, mladistvým a dospělým.
Děti do 4 let včetně mají vstup zdarma, 5-11 let včetně za polovinu.
Osoba doprovázející dítě je zodpovědná za péči o ně, organizátor nepřebírá odpovědnost.
Minimální věk pro samostatnou účast bez doprovodu je 15 let. Případně lze mladšímu dítěti vystavit písemný souhlas rodiče s účastí, viz formulář v sekci Info.
Vstup je povolen i s kočárkem, ale některé prostory mohou s kočárkem být hůře dostupné.
Vstup s kočárkem je možný, ale některé prostory festivalu mohou být s kočárkem hůře dostupné. Na výstavišti nejsou na WC přebalovací pulty.
Na festival není povolen vstup žádným zvířatům, kromě asistenčních psů.
Ano, jen je nutné si před odchodem z budovy vyžádat razítko na ruku. Bez razítka se nemůžete vrátit na festival během stejného dne, vrátit se můžete až další den s platnou vstupenkou na další den.
Opakovaný vstup je možný nejpozději do 1,5 hodiny před ukončením programu.
Máte nárok na poloviční vstupné a také jej má váš doprovod, pokud je ze zdravotních důvodů nezbytný.
Ceny VIP vstupenek, fotografování a podepisování jsou beze slevy.
Pro oficiální působení na Comic-Con Junior je nutná akreditace, požádejte nejpozději dva týdny před akcí na press@comiccon.cz. Na akreditaci není nárok, počet míst pro novináře je omezen.
Jistě, Comic-Con Junior je úžasná příležitost poznat další fanoušky se stejnými zájmy.
Nainstalujte si Comic-Con Czech aplikaci s mapami a vyhledáváním. Vytištěné mapy najdete také ve vstupní hale a na každém patře u schodiště.
1. PODLAŽÍ: vstup, recepce, šatna, videoherna, zábavné aktivity, prodejci merchandisingu, Pokémon program, občerstvení, WC
2. PODLAŽÍ: programové sály E1, E2 a E3, salónky S1-S5, stánky cosplayerů, Cosplay Stage, Artist Alley, VIP zóna, Technologická zóna, fotozóna a podpisová zóna, partnerské a prodejní stánky, výstavy, převlékárna pro cosplayery, občerstvení, WC...
3. PODLAŽÍ: deskoherna, zábavné aktivity, programový sál E4, komiksoví tvůrci, komiksové workshopy a další workshopy, výstavy, PRESS zóna, občerstvení a WC...
Pokud vaše zavazadlo neporušuje pravidlo pro zakázané předměty, využijte šatnu v přízemí = 1. podlaží, za poplatek. Pokud vaše zavazadlo nesplňuje podmínky pro vstup, hledejte jiné řešení (schránka na nádraží, uložit u kamarádů, nechat v ubytovacím zařízení).
Pro převlečení do/z kostýmu je k dispozici převlékárna a šatna zdarma vedle sálu E1, přístupná vchodem u stánků cosplayerů. Zde najdete i první pomoc při poškození kostýmu. Tato služba je zdarma.
Podrobnější informace pro fanoušky s kostýmy najdete zde.
Samozřejmě jste vítáni, pokud splňuje podmínky pro kostýmy uvedené v Pravidlech účasti.
Pro cosplayery je vyhrazen speciální vchod, kde vyškolená služba vyhodnotí součásti vašeho kostýmu a jejich případnou nebezpečnost. Napodobeniny zbraní (např. měkčené larpové meče), nefunkční zbraně i například velké tašky s kostýmy jsou v pořádku.
Zakázané předměty (doplníme později odkaz) i když jsou součástí kostýmů, nebudou vpuštěny.
Uvnitř je kromě běžné šatny (za poplatek) i převlékárna pro cosplayery s převlékacími kabinkami, zrcadly a sadou první pomoci. Podrobnější informace pro fanoušky s kostýmy najdete zde.
Na Comic-Con Junior je povoleno vnášet fotoaparáty včetně zrcadlovek (bez stativů, světel apod.). Je vítáno, když fotografujete a natáčíte a když sdílíte na sociálních médiích s #comicconjunior nebo #comicconjunior2023.
Během pořadů v sálech je povoleno fotografovat s bleskem a natáčet jen do 5 minut po začátku a v 5 min před koncem pořadu, při některých pořadech může být fotografování a natáčení zcela zakázáno.
Dále je zakázáno získávat fotografie s hosty jinak než oficiální cestou nákupem poukázek na fotografování.
Bez akreditace není povoleno profesionální/komerční fotografování a natáčení a jiné než fanouškovské publikování záznamů.
Při porušení pravidel může dojít až k vyloučení z účasti bez náhrady plateb.
Účastí na Comic-Con Junior dáváte svůj souhlas s vyfotografováním a videozáznamem vaší osoby. Fotografie a videozáznamy mohou být použity na webu Comic-Con Junior a Comic-Con Prague, na sociálních sítích, pro propagaci Comic-Con Junior a Comic-Con Prague a v materiálech publikovaných mediálními společnostmi nebo partnery akce.
Přímo v prostorách festivalu najdete bufety s občerstvením, které zajišťují naši dodavatelé. V každém patře je několik stánků s různým občerstvením. Více informací najdete v Comic-Con Czech aplikaci pro mobilní telefony.
Vstup s vlastním občerstvením není povolen!
Pravidla BVV a Comic-Conu Junior a neumožňují vnášet vlastní jídlo ani nápoje.
Výjimkou mohou být speciální potraviny pro osoby s předepsanou zdravotní dietou, pomůcky pro diabetiky, kojenecká výživa apod.
Kouřit lze venku, v dostatečné vzdálenosti od budovy (připomínáme nutnost si před opuštěním budovy nechat dát razítko pro návrat).
Přímo na brněnském výstavišti u pavilonu E najdete bankomat, upřesníme později.
Zkuste se zeptat na recepci Comic-Conu Junior. Po festivalu pište na junior@comiccon.cz.